<<   06 / 2024   >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Aktuálně

Brigáda na údržbu hřiště a materiálu

 Před zimou 5.11. se mladí hasiči sešli ještě naposledy na hřišti, aby z "mrazáku" uklidi všechen materiál. Ten odnesli a uskladnili ve vyhrazené místnosti v areálu ZOD Lubná. "Mrazák" i hřiště uklidili od odpadků a dále uklidili veškeré překážky, které používali celou sezonu k tréninkům.

ZPV Mladějov na Moravě

 Nový ročník hry Plamen zahájili mladí hasiči závodem hasičské všestrannosti 10.10.2016 v Mladějově na Moravě. Reprezentovalo nás jedno družstvo starších žáků, které obsadilo 14. místo. Mladší žáci žáci startovali ve dvou hlídkách. První z nich vybojovala nádherné 5. másto, druhá složená z menších dětí doplněných Deseňáky 39. místo.

Superpohár hejtmana Pardubického kraje

 Po výhře v Lize mladých hasičů okresu Svitavy v požárním útoku se naše družstvo vypravilo na Superpohár hejtmana Pardubického kraje. Ten se konal v sobotu 15.10.22016 v Čeperce u Pardubic a měla se v něm utkat nejlepší družstva okresů Pardubického kraje, a to ve všech kategoriích. Po vítězství z minulého roku jsme odjížděli s velkým očekáváním. Nutno říci, že narozdíl od závodů z naší ligy se časy z obou pokusů sčítají. A to byl kámen úrazu. První pokus se totiž vůbec nepovedl, po té, co se rozpojil spoj na rozdělovači, se časomíra zastavila na čase 34,42 s. Chtěli jsme si reputaci napravit druhým pokusem a to se povedlo. Tentokrát terče spadly v čase 14,26 s. Po součtu obou pokusů jsme se postavili na bronzový stupínek stupňů vítězů. 

Poslední závod dětské ligy v Mladějově na Moravě

 Poslední závod okresní ligy v požárním útoku mladých hasičů se konal 1.10. 2016 v Mladějově na Moravě. Tento den měl být rozuzlením celého našeho ročního snažení. Družstvo starších bojovalo o první místo s žáky z Jevíčka, mladší žáci zase chtěli uhájit bronzovou příčku před družstvy ze Slatiny a Sádku B. Kromě požárního útoku se soutěžilo i ve štafetě 4x60m. Mladším žákům se první pokus vůbec nezdařil a tak své naděje upnuli k druhému pokusu. Ten byl nakonec lepší, a i když znamenal až 5. místo za disciplínu v závodě, na třetí másto v okresní lize nakonec stačil! Kvalitně děti zaběhly i štafetu a tak si připsali i bronzový stupínek za celkové umístění v závodě. Starší žáci se blýskli hned prvním pokusem, který v čase 15,46s znamenal nejlepší výkon sezony. Jejich soupeři předvedli také parádní výkon a terče setřelili v časse 15,64 s. Čekali jsme tedy na druhé pokusy. Ty však nepřinesly zlepšení ani pro jedno z družstev bojujících a titul a ani nikdo další již lepšího času nedosáhl. Mohli jsme se tedy radovat již z druhého výtězství v okresní lize za sebou. Družstvo ještě jako třešničku na dortu přidalo celkové vítězství v závodě. Perfektní výkon!